Şener Üşümezsoy’un ”Dünya Enerji Sistemi” konulu konferansına davetlisiniz!

İstanbul Kırım Derneğinde Prof.Dr. Şener ÜŞÜMEZSOY ”Dünya Enerji Sisteminde Amerika ile Rusya İttifakı ve çatışması  ve Türkiye’ye yansıması ”

(QHA) – Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen geleneksel Cuma Konferansında  Şener ÜŞÜMEZSOY “     ”Dünya Enerji Sisteminde Amerika ile Rusya İttifakı ve çatışması  ve Türkiye’ye yansıması ”

  adlı konferans verecek. 07.10.2016  Cuma günü saat 19.30′ da dernek toplantı salonunda yapılacaktır. Toplantının ardından İkram sahipliğini  Fehmi Uluışık  yapacaktır.

 

Prof. Dr. Şener ÜŞÜMEZSOY kimdir;

 1999 depremiyle hayatımıza giren Prof. Dr. Şener Üşümezsoy 1950 İstanbul doğumlu. İstanbul Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Aynı üniversitede yüksek lisans ve doktorasını bitirdi. 1995’te profesör oldu. Halen Jeoloji Mühendisliği bölümünde öğretim üyeliği yapmaktadır. Deprem konusundaki çalışmalarıyla tanındı. Özellikle 17 Ağustos 1999 İstanbul depreminin ardından deprem konusunda halkı doğru bilgilendirmek için mücadele verdi. Öngörülerinin tümü doğru çıktı. İstanbul Depremi ve Türkiye’deki deprem kuşakları üzerine yayınlanmış pek çok bilimsel makalesi ve üç kitabı vardır:  “17 Ağustos Sonrası Marmara’da Deprem Riski”, “Vatandaş için Deprem Rehberi”, “İstanbul Depremi”; Ekonomi, tarih ve strateji üzerine siyasi ve ideolojik incelemeleri yayınlandı. Bu konularda pek çok kitabı bulunmaktadır: “Yeni Dünya Petrol Düzeni ve Körfez Savaşları”, “Türk Jeostratejisi”, “Petrol Şoku ve Yeni Ortadoğu Haritası”, “Dünya Sistemi ve Emperyalizm”, “Kürt Kimliği”, “Ulusal Sol’da Örgütlenme”..

 

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği

Molla Gürani Mah. Akkoyunlu Sok. No.52 Çapa – Fatih / İstanbul  0212 534 92 31 

web: kirimdernegiistanbul.org            e-mail: info@kirimdernegiistanbul.org

 

2(107)