10 Kasım 2017 Cuma konferansı

stanbul Kırım Derneğinde “ATATÜRK VE TÜRKÇÜLÜK” konulu konferans.

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen geleneksel Cuma Konferansında Yard.Doç.Dr. Muhsin KADIOĞLU “Atatürk ve Türkçülük” konulu konferans verecek. 10.11.2017 Cuma günü saat 19.30’da dernek toplantı salonunda yapılacak toplantının ardından İkram sahipliğini “Yalçın AKİ” yapacaktır.

Dr. Muhsin KADIOĞLU
Muhsin Kadıoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi, Denizcilik Fakültesi, Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği Bölümü’nde Öğretim Görevlisidir.
Kadıoğlu, Anlayarak Çok Hızlı Okuma konusunda Türkiye’de iki ilki gerçekleştirmiştir. 1989 yılında Türkiye’deki ilk hızlı okuma kitabını (Anlayarak Çok Hızlı Okuma Teknikleri) yazdı. Bu eser, Türkiye’deki büyük medya kuruluşlarının hemen hepsi tarafından tavsiye edilmiştir. Anlayarak hızlı okumanın halk sathına yayılmasına öncülük etmiş, Türkiye’de anlayarak hızlı okuma konusundaki ilk internet sitesi olan www.hizlioku.org sitesini kurmuştur. Kadıoğlu, anlayarak hızlı okuma konusunda uzunca süre Harp Akademileri’nde dersler vermiştir.
Kadıoğlu, Türkçenin dil yapısına uygun olan anlayarak hızlı okuma konusundaki ilk bilgisayar programını 1991 yılında geliştirmiştir.
Birlik Vakfı’nda 1989 yılında kurduğu Anlayarak Hızlı Okuma Araştırma, Geliştirme ve Uygulama Merkezinde (Hogum) 2007 yılına kadar pek çok ilgilinin hızlı okumasını geliştirmiştir.
Daha çok yarının dünyası ile ilgilenen yazar, uluslar arası politika ve strateji konularında Ortadoğu, Büyük Kurultay, Türkeli, Anayurt, Günboyu gibi çeşitli gazetelerde ve Yesevi, Türk Dünyası Tarih ve Kültür Dergisi, Ayhanım gibi dergilerde çeşitli konularda makaleler yazmıştır. Yeniçağ TV’de “Heyet Raporu” adlı programın yapımcıları arasında yer almıştır. 1992 yılında Çizgi Üstü dergisini çıkarmıştır.
Kadıoğlu başta Hoca Ahmet Yesevî Vakfı, Aydınlar Ocağı, Türk Deniz Araştırmaları Vakfı, Basın Birliği olmak üzere çeşitli sivil toplum örgütlerinde de görevler almıştır.
Çeşitli sivil toplum örgütleri tarafından yazara pek çok plaket ve teşekkür belgesi verilmiştir.
Çeşitli internet sitelerinin kurucusu ve yöneticisi olan yazar, 1999 yılında Yarın Araştırmaları Merkezi’ni kurmuştur. (www.yamer.org)
Kadıoğlu’na, İstanbul’un fethinin 550. yılı münasebetiyle İstanbul’da yaşayan 550 şair ve yazarın el yazısıyla hazırlanan ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yayınlanan “Fethin 550. Yılında İstanbul Şairleri-Yazarları” adlı eserde de yer verilmiştir.
Muhsin Kadıoğlu, “Anlayarak Hızlı Okuma Öğreticisi Yetiştirme” sertifikasının yanında, “İlk Yardım, Denizde Canlı Kalabilme ve Kurtarma” konularında da öğretici yetiştirme sertifikalarına sahiptir
Yazarın, ulusal ve uluslar arası yayınlanmış pek çok bilimsel makalesi vardır. Yazarın yayınlanmış diğer kitapları şunlardır: Anlayarak Çok Hızlı Okuma Teknikleri (11. Baskı), İyi Anlama Yöntemleri, Yavuz Bıyıklılardan Bıyıksızlara, Küresel Sorunlara Karşı Ulusal Tavır (3. Baskı), Küresel Düşün Ulusal Davran, Polonya’da Türk İzleri, Sınavlara Hazırlananlar İçin Anlayarak Pratik Hızlı Okuma.
Yazarın yakında yayınlanacak eserleri ise şunlardır:
Okyanuslar ve Denizler-Dünden Yarına Stratejik Bir Yaklaşım, 21. Yüzyıl Türkçülüğü-Yeni Yönelimler ve Eleştiriler, Kim Bu Ulusalcılar? Avrupa Birliği’ne Karşıyım Öyleyse Beni Vurun!, Benim Babam Neden Yok Baba (Hikaye), Single Party’de Ararken Chat’te Buldum (Hikaye), Altın Çocuklar(Roman).

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği İstanbul Şubesi
Molla Gürani Mah. Akkoyunlu Sok. No.52 Çapa/Fatih-İstanbul
Tef: 0212 534 9231 Fax: 0212 635 2611
web: http://istanbulkirim.org
e-mail: info@istanbulkirim.org