ÖZGÜR ERDEM’İN DERSİM YALANLARI VE GERÇEKLER KONULU KONFERANSINA DAVETLİSİNİZ!

p0hXkz06_400x400

İstanbul Kırım Derneğinde Özgür ERDEM’den “Dersim Yalanları ve Gerçekler” konulu konferans.

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen geleneksel Cuma Konferansında Özgür ERDEM “Dersim Yalanları ve Gerçekler” adlı konferans verecek. 06.05.2016 Cuma günü saat 19.30′ da dernek toplantı salonunda yapılacak toplantının ardından İkram sahipliğini YİĞİT ailesi adına Şeyma TOKSÖZ yapacaktır.

 

 

Özgür Erdem özgeçmiş

1977’de İstanbul’da doğdu. İlkokulu Üsküdar’da okudu. Robert Lisesi’nin ardından Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü bitirdi. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde yüksek lisans eğitimi gördü.

Lise yıllarından itibaren Atatürkçü mücadelenin içinde yer aldı. Boğaziçi Üniversitesi’nde Atatürkçü Düşünce Kulübü başkanlığı yürüttü. 42 üniversitenin bir araya gelmesiyle oluşturulan Atatürkçü Düşünce Kulüpleri Federasyonu’nun kuruluşuna önderlik edenlerden oldu.

2000 yılında, Yekta Güngör Özden, Attila İlhan, Şener Üşümezsoy, Gökçe Fırat gibi aydınların yazarı olduğu İleri dergisinin ve İleri Yayınları’nın Genel Yayın Yönetmenliğini üstlendi. 2007 yılında Milli Mücadele Derneği’nin, 2010 yılında Ulusal Parti’nin kuruluş çalışmalarında yer aldı. Halen Ulusal Parti’nin Genel Başkan Yardımcısı ve haftalık Türk Solu gazetesinin sahibi ve sorumlu yazı işleri müdürüdür.
Editörlüğünü üstlendiği pek çok kitabın yanı sıra yakın tarihimize ilişkin albüm çalışmaları yayınlandı. Stalin döneminde idam edilen ünlü Tatar siyasetçi Sultan Galiyev’in Bütün Eserleri’nin Rusça ve Tatarcadan çevirisini yayına hazırladı.

Yazdığı kitaplar.
– Deniz: Yaşamı ve Mücadelesi
– Sultan Galiyev: Yaşamı ve Mücadelesi
– Dersim Yalanları ve Gerçekler
– Stratejik İflas: Davutoğlu Dış Politikasının Bilançosu
– Hırsız Polisi Yakaladı: 17 Aralık’ın İntikamı

 

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği İstanbul Şubesi
Molla Gürani Mah. Akkoyunlu Sok. No: 52 34093 Çapa Fatih İstanbul
Tel: 0212 534 9231 Belgegeçer: 0212 635 2611
web: http://istanbulkirim.org

e-mail: info@istanbulkirim.org