9 Şubat 2018 Cuma konferansı

İstanbul Kırım Türkleri Derneğinde “HANSARAY-OSMANLI SARAY MİMARİSİNİN KIRIM’DAKİ TEMSİLCİSİ” Konulu Konferans

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği İstanbul Şubesinin 09 Şubat 2018 tarihli Cuma Konferansında Dr.Nicole N.KANÇAL-FERRARİ “HANSARAY-Osmanlı Saray Mimarisinin Kırım’daki Temsilcisi” konulu konferans verecek. Saat 19.30’da dernek toplantı salonunda yapılacak toplantının ardından İkram sahipliğini MAYKOP Zeytincilik yapacaktır.

Dr.Nicole N.KANÇAL-FERRARİ’ın özgeçmişi:
Nicole Kançal-Ferrari Lausanne Üniversitesinden (İsviçre) mezun oldu. Yüksek Lisans ve doktorasını İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümünde tamamladı. Ulusal ve uluslar arası projelere katılımcı ve yönetici olarak dahil oldu; bunlar arasında Harvard Üniversitesi ve Getty Enstitüsü (A.B.D) tarafından organize edilen ‘Nehir Yatağından Deniz Kenarına: Erken Modern Dönemde Doğu Avrupa ve Akdeniz’de “Seyahat Eden” Sanat ’ (2014-2015) ve ‘Kırım’daki Kırım Tatar (Türk-Islâm) Mimarî Yadigârları’ ismi altında 2016’da T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından yayınlanan envanter projesinde bulunmaktadır. Halen İstanbul Şehir Üniversitesi Şehir Araştırmaları Merkezi tarafından yürütülen İstanbul’un Fatih, Eyüp, Üsküdar ve Beyoğlu İlçeleri Türbe, Hazire ve Kabir Yerlerine Yönelik Envanter, Araştırma ve Yayın Projesi’nde yer almaktadır.
TASVİR- Teori ve Pratik arasında İslam Görsel Kültürü (Klasik, 2016) editörü ve Mirac ve Yolculuk Durakları – Osmanlı Kültür Ortamında Mirac başlıklı serginin küratörüdür (TİEM, 2017).
Küre & Klasik Yayınevleri yayın kurulu üyesi ve Şehir Üniversitesi Şehir Araştırmaları Merkezi danışma kurulu üyesidir. Görsel ve maddi kültür, tasvir teorileri, Türk-İslam ve Osmanlı sanatı ve mimarlığı özel ilgi alanları arasındadır.

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği İstanbul Şubesi
Molla Gürani Mah. Akkoyunlu Sok. No.52 Çapa – Fatih / İstanbul
Tel.: 0212 534 92 31
Belgegeçer: 0212 635 2611
web: http://istanbulkirim.org
e-mail: info@istanbulkirim.org

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor, yazı