BU HAFTA CUMA KONFERANSI 14.02.2012

İstanbul Kırım Derneğinde Budapeşte- Gülbaba ve Estergon konulu Konferansı
İSTANBUL (QHA) – Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen geleneksel Cuma Konferanslarında bu hafta Muhsin Kadıoğlu Budapeşte-Gülbaba ve Estergon konulu konuşma yapacak.

17.02.2012 Cuma günü saat 19.30′da dernek toplantı salonunda yapılacak konferansın ardından verilecek ikramın sahipliğini Hamdi Baybörü yapacak..
Türkiye’nin İlk Hızlı Okuma Teknikleri Kitabının Yazarı…
Giresun’da 1964 yılında doğdu. Şalaklı ve Kumyalı İlkokulu’ndan sonra Görele Ortaokulu’na devam etti. Trabzon Lisesi, Görele Lisesi, Akçaabat Lisesi, Doğankent Lisesi ve Kabataş Erkek Lisesi’nde okudu. Lisansını ve Yüksek Lisansını İstanbul Üniversitesi’nde tamamladı. “Türkiye’de Deniz Ulaştırma ve İşletmeciliği” konulu teziyle Marmara Üniversitesinden Doktora derecesi aldı. İstanbul Teknik Üniversitesi, Denizcilik Fakültesi, Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği Bölümü’nde Öğretim Görevlisidir.
Yazar, Anlayarak Çok Hızlı Okuma konusunda Türkiye’de iki ilki gerçekleştirmiştir. 1989 yılında Türkiye’deki ilk hızlı okuma kitabını (Anlayarak Çok Hızlı Okuma Teknikleri) yazdı. Bu eser, Türkiye’deki büyük medya kuruluşlarının hemen hepsi tarafından tavsiye edilmiştir. Yazar, anlayarak hızlı okumanın halk sathına yayılmasına öncülük etmiş, Türkiye’de anlayarak hızlı okuma konusundaki ilk internet sitesi olan www.hizlioku.org sitesini kurmuştur. Yazar, anlayarak hızlı okuma konusunda Harp Akademileri’nde dersler vermektedir.
Kadıoğlu, Türkçenin dil yapısına uygun olan anlayarak hızlı okuma konusundaki ilk bilgisayar programını 1991 yılında geliştirmiştir.
Birlik Vakfı’nda 1989 yılında kurduğu Anlayarak Hızlı Okuma Araştırma, Geliştirme ve Uygulama Merkezinde(Hogum) 2007 yılına kadar pek çok ilgilinin hızlı okumasını geliştirmiştir.
Daha çok yarının dünyası ile ilgilenen yazar, uluslar arası politika ve strateji konularında Ortadoğu, Büyük Kurultay, Türkeli, Anayurt gibi çeşitli gazetelerde ve Yesevi, Türk Dünyası Tarih ve Kültür Dergisi, Ayhanım gibi dergilerde çeşitli konularda makaleler yazdı. YeniçağTV’de “Heyet Raporu” adlı programın yapımcıları arasında yer aldı. 1992 yılında Çizgi Üstü dergisini çıkardı.
Muhsin Kadıoğlu başta Hoca Ahmet Yesevî Vakfı, Aydınlar Ocağı, Türk Deniz Araştırmaları Vakfı, Basın Birliği olmak üzere çeşitli sivil toplum örgütlerinde de görevler almıştır.
Çeşitli sivil toplum örgütleri tarafından yazara pek çok plaket ve teşekkür belgesi verilmiştir.
KIRIM TÜRKLERİ KÜLTÜR VE YARD.DERNEĞİ
MOLLA GÜRANİ MAH.AKKOYUNLU SOK.NO.52 ÇAPA İSTANBUL
0212 534 92 31