DR.BURAK AÇIKGÖZ ‘ÜN ”KALP VE DAMARLARIMIZI KORUYABİLMEK”KONULU KONFERANSINA DAVETLİSİNİZ.

DR.BURAK AÇIKGÖZ ‘ÜN ”KALP VE DAMARLARIMIZI KORUYABİLMEK”KONULU KONFERANSINA DAVETLİSİNİZ.

961

İstanbul Kırım Derneğinde Uzm.Dr.Burak AÇIKGÖZ “Kalp ve Damarlarımızı Tedavi Öncesi Koruyabilmek” konulu konferans.

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen geleneksel Cuma Konferansında Uzm.Dr.Burak AÇIKGÖZ “Kalp ve Damarlarımızı Tedavi Öncesi Koruyabilmek” adlı konferans verecek. 22.04.2016 Cuma günü saat 19.30′ da dernek toplantı salonunda yapılacak toplantının ardından İkram sahipliğini TÜREDİ ailesi adına Nesrin TÜREDİ yapacaktır.

BURAK AÇIKGÖZ kimdir

17 Mayıs 1980 yılında Sakarya’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Adapazarı’nda tamamladı. 1998 yılında girdiği Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2004 yılında  ”Tıp Doktoru” ünvanı ile mezun oldu. Tıp fakültesinin 5. ve 6. yıllarında aynı anda Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü’nü okudu ve 2004 yılında bu bölümden mezun oldu. Yine aynı yılda Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. Uzmanlık Eğitimi sırasında 2009 yılında ABD Ohio’da bulunan The Cleveland Clinic’te kalp nakli ve kalp damar ameliyatlarını incelemek için gözlemci olarak bulundu. 6 senelik uzmanlık eğitimi sonrasında 2011 yılında uzman doktor olarak Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde mecburi hizmet görevine başladı. Burada geçirdiği 3,5 senede bir taraftan açık kalp ve damar ameliyatlarını yaparken bir taraftan da Erciyes Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Kök Hücre Bilimleri Anabilim Dalı’nda yüksek lisansa başladı ve kendisine de tahsis edilen laboratuarda insan kalp sıvısı içindeki kök hücrelerle ilgili çalışmasını yürüttü. Yine bu dönemde Erciyes Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Anabilim Dalı ile beraber baypas ameliyatlarında kullanılacak bir cihaz tasarlayarak patent hakkına başvurdu.  2012-2015 yılları arasında Avrupa Damar Cerrahisi Derneği’nin Genç Cerrahlar Türkiye Temsilciliği’ni yürüttü. 2014 yılında Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı’na “Yardımcı Doçent” ünvanı ile atandı. Yozgat yöresinde ilk kez yapılan baypas, kapak ve damar balonlaşması ameliyatlarını gerçekleştirilmesinde rol aldı. Sonrasında İstanbul’a gelerek Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uzman doktor olarak çalışmaya başladı. Kendisi halen bu hastanede operatör doktor olarak çalışmaktadır.

 

Bilimsel araştırma ve ilgi alanları başlıca doku mühendisliği, biyomedikal mühendisliği,  hücre temelli tedaviler, tamamlayıcı tıp, onarımsal tıp, kardiyovasküler hastalıkların genetik temelleridir.

 

Hobileri arasında astronomi, örümcekbilimi ve Türkoloji olan Burak Açıkgöz evlidir ve 1 çocuğu vardır.

 

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği İstanbul Şubesi
Molla Gürani Mah. Akkoyunlu Sok. No: 52 34093 Çapa Fatih İstanbul
Tel: 0212 534 9231 Belgegeçer: 0212 635 2611
web: http://istanbulkirim.org

e-mail: info@istanbulkirim.org