SEKRETER ARZU ŞENER

24 Ocak 1972 tarihinde İstanbul’ da doğdu. Çocukluğu ve gençliği, babası ve ailesinin de doğduğu Şehremini’de geçmiştir.

Dedesi Süleyman, Hacıoğlu Pazarcık Baş Müftüsü iken Kırım’a gidip Öksüz Balalar Mektebinde ders verirken hastalanan, Dobruca’ya dönerken gemide vefat eden Halilâ Efendi Seyitibram’ın tek evladı olup, 1934’te Türkiye’ye geldiğinde Tekmen soyadını almıştır.

Babaannesi Fatma, Şehremini doğumlu olup babası Şehremini Yayla’daki aktarın sahibi Köstence’den gelen Emrullah Efendi’dir. Babaannesinin büyük ağabeyi Vatman Şevki Koçkapan ve küçük kardeşi Yarbay Avukat İsmail Hakkı Koçkapan, Müctecib Ülküsal ile çalışma fırsatı bulmuştur.

Arzu Şener, Maçka Teknik Lisesi Makine Bölümünü (1990) bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesinde Makine Öğretmenliği okudu (1994). Daha sonrasında İstanbul Üniversitesi Üretim Yönetimi Yüksek Lisansı yaptı (1996).

1998 yılında Derneğimiz üyelerinden babası Hacıoğlu Pazarcık doğumlu Hasan Şener ile hayatını birleştirdi. Oytun adında bir erkek çocuk sahibidir.

İsmail Gaspıralı’nın “Milletine hizmet etmek istiyorsan bildiğin işten başla.” özdeyişiyle derneğimizde 1990 yılından beri görev almaktadır.